Cheesus Chrust

Whatcha want, bro o.O?   Whelp.. I'm Danielle. I'm 19 and a college sophomore. I am an EMT-B and applying for a Paramedic program not to far from me. Okay. I'm done.





I took a photo every 2 minutes over the span of about 2 hours at a 20 second exposure and animated it all together! This 2 second loop was the result! 
Craters of the Moon National Monument, Idaho

HOLY FUCK

holy fuck you can actually see how the earth turns by paying attention to the stars

this fucks me the fuck up

I took a photo every 2 minutes over the span of about 2 hours at a 20 second exposure and animated it all together! This 2 second loop was the result! 

Craters of the Moon National Monument, Idaho

HOLY FUCK

holy fuck you can actually see how the earth turns by paying attention to the stars

this fucks me the fuck up

(Source: illustratographer, via brilovesyouuuxx)

— 3 days ago with 479680 notes
elvenkingthrandy:

thecumbercookieaboveallothers:

mindtriggers:

THIS WILL BE SUCH A LONG MARATHON AND I AM SO READY

That’s prob about 12 hours

extended lotr alone is 11 hours and 22 minutes.

elvenkingthrandy:

thecumbercookieaboveallothers:

mindtriggers:

THIS WILL BE SUCH A LONG MARATHON AND I AM SO READY

That’s prob about 12 hours

extended lotr alone is 11 hours and 22 minutes.

(via laughslongtalkslamejokes)

— 4 days ago with 59067 notes
pussy-pat:

christel-thoughts:

this is what i just picked up from the grocery store. it cost $32. Thirty. two. dollars. for 1 pineapple, 2 bags of grapes, a small container of raspberries, 1 soft drink and 2/$1 nuts…. 
do you know how much junk food i could have for $32? do you have any clue how much McDonald’s you can get for $32?
stop shaming fat people poorer than you or people poorer than you in general for not eating healthier. stop lying about how cheap it is or how it’s comparable to fast food. just stop.

!!!!!!!

pussy-pat:

christel-thoughts:

this is what i just picked up from the grocery store. it cost $32. Thirty. two. dollars. for 1 pineapple, 2 bags of grapes, a small container of raspberries, 1 soft drink and 2/$1 nuts…. 

do you know how much junk food i could have for $32? do you have any clue how much McDonald’s you can get for $32?

stop shaming fat people poorer than you or people poorer than you in general for not eating healthier. stop lying about how cheap it is or how it’s comparable to fast food. just stop.

!!!!!!!

(via laughslongtalkslamejokes)

— 4 days ago with 80940 notes

official-sebastianstan:

Everyone Loves a Good Car Jam!!! - by Thomas Sanders

LITERALLY THE BEST PART IS YOU CAN SEE THE PURE SHOCK ON HIS FACE

(Source: howtotrainyourdonger, via laughslongtalkslamejokes)

— 4 days ago with 120237 notes

regenderate:

hiram-mcdaniels-for-mayor:

jaclcfrost:

let’s play Did I Always Have That Personality Trait Or Did I Absorb It From A Character?

Bonus round: wait one fucking second isn’t that something my friend says and now I’m saying it too

and then there’s my favorite: Did I Get That From My Friend Or Did They Get It From Me?

(via full-monty)

— 4 days ago with 200852 notes

themysteryofthedruids:

here’s a 13 second video of ducks bobbing their heads to bossa nova music

(via bewbin)

— 4 days ago with 27582 notes

bewbin:

it is 9 pm and i am more tired than a semi truck 

— 4 days ago with 205 notes